
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.95 mm |
| Width | 3.95 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 300 kHz |
| Min Input Voltage | 20 V |
| Output Voltage | 10 V |
| Operating Supply Voltage | 10 V |
| Max Power Dissipation | 630 mW |
| Max Supply Voltage | 11 V |
| Power Dissipation | 630 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Max Supply Current | 1.2 mA |
| Switching Frequency | 300 kHz |
| Max Input Voltage | 500 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | Analog, PWM |
| Nominal Supply Current | 650 µA |
| Output Current per Channel | 190 mA |
| Nominal Input Voltage | 36 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Min Supply Voltage | 20 V |
| Topology | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Internal Switch | No |
| Type | AC DC Offline Switcher |
Stock: 295
Distributors
pcbx
Unit Price$0.92589
Ext.Price$0.92589
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.92589 | $0.92589 |
| 10 | $0.68223 | $6.82230 |
| 25 | $0.61555 | $15.38875 |
| 50 | $0.57989 | $28.99450 |
| 100 | $0.54630 | $54.63000 |
| 300 | $0.51912 | $155.73600 |
| 500 | $0.49330 | $246.65000 |
| 1000 | $0.46936 | $469.36000 |
